مجری نصب و اجرای ساندویچ پانل

پروفیل ساندویچ پنل

پروفیل (Profil)

پروفیل چیست ؟ لیست پروفیل ساندویچ پانل پروفیل (Profil) : تعریف لوله و پروفیل 1- لوله: لوله به یک استوانه بلند تو خالی دو سر باز با سطح مقطع دایره ای شکل اطلاق می شود. 2- پروفیل: معنای پروفیل ازنظر لغوی یعنی ثابت بودن مقطع در طولی معین یکی از تقسیم بندی های انواع پروفیل 1- پروفیل باز 2- پروفیل بسته

پروفیل و لوله ها - موارد مصرف

پروفیل ساندویچ پانل

با توجه به اندازه ابعاد ، جنس ، روش تولید ، روش آزمایش و کاربرد لوله های درز جوش (Welding pipes) می توان تقسیم بندی های مختلفی را برای آنها در نظر گرفت. در این دسته بندی ها مرسوم است که لوله های نوع درزدار به سه گروه لوله های صنعتی ، سیاه آب و حفاری گروه بندی شوند که البته خیلی دقیق نیست و قابلیت مشخص کردن مشخصات لوله های مختلف و کاربرد آنها را ندارد.

1- بخش زیادی از پروفیل ها جهت ایجاد درب و پنجره های آهنی مصرف می شوند . پروفیل ها به شکل دسته ای از ۱ الی ۷ (از نظر اندازه و مشخصات) گروه بندی می شوند و می توانند برای ساختن پنجره و چهارچوب آنها مورد استفاده قرار بگیرند.

2- انواع پروفیل های شکل مربع و مستطیل با مقاطعی کوچک به عنوان نرده های فلزی جهت درب و پنجره منازل، کنار راه پله ها و نیز نرده کشی اطراف دیوارهای کارخانه ها و زمینهای محصور شده و نرده پیاده روها و خیابانها بکار می روند.

3- انواع پروفیل های شکل مربع و مستطیل با مقاطع بزرگ که معروف به ستونی هستند ، در صنعت و ساختمان سازی کاربرد و موارد استفاده مختلفی دارند. این پروفیل ها که در مقاطع مربعی از ۶۰*۶۰ mm الی ۲۷۰*۲۷۰ mm و در مقطع مستطیلd از ۴۰*۱۰۰ mm تا ۱۳۵*۳۰۰ mm ساخته و تولید می شوند و ضخامت آنها از ۵/۲ الی ۸ mm می باشند می توانند در تولید و ساخت ستون و اسکلت فلزی ساختمانها بکار روند. و نیز با ساخت قابل اطمینان این پروفیل ها با مشخصات فیزیکی مطمئن می توانند در ساخت شاسی تریلرها و نفتکش ها مورد استفاده قرار گیرند.

4- در صنایع خودروسازی می توان از انواع پروفیل های قوطی مربعی و مربع مستطیلی استفاده کرد.

5- ازپروفیل های قوطی مربع در ساختن پایه میز و صندلی نیز استفاده می گردد و اکثراً برای پوشش سقف تهیه میگردند.

6- پروفیل هایی که به صورت Zهستند، در سوله ها بکار می روند.

7- در روش و سبک نورد سرد ، پروفیلهای نبشی و ناودانی تولید می گردند .

فرآیند تولید پروفیل و لوله های ماموت ورق های جنس فولاد رولی به صورت سرد و گرم به کارخانه وارد می شوند و از بخش برش عبور کرده و به خط تولید می روند. دوسر بخش های بریده شده از کلاف های فولادی با غلتک های عمودی و افقی در دستگاه فرم دهنده در چند مرحله به یکدیگر نزدیک شده و در گام جوش آن دو لبه توسط جوش القایی با فرکانس بالا به هم جوش داده می شوند . بعد از این مرحله ، این لوله وارد بخش سایزدهی شده و پس از عبور از چندین غلتک و ترک هد و مبدل شدن به محصول مورد درخواست ، در بخش برش به اندازه و ابعاد تنظیمی ، برش داده می شوند و اگر لازم بود بعد از انجام آزمایشات مورد نیاز یا گالوانیزه بسته بندی می شوند و برای تحویل آماده می شوند.

استعلام قیمت و خرید